Okolí chaty Petronella

Koupaliště VADAŠ

Koupaliště VADAŠ Koupaliště VADAŠ

Rekreační komplex VADAŠ THERMAL*** je právem slavný i za hranicemi. Svou kapacitou přes 10.000 návštěvníků, obnovenými bazény různé velikosti, krytým bazénem, řadou nových bufetů i možností sportovního vyžití nabízí ideální podmínky pro oddych milovníkům vody a slunce.

Na koupališti je k dispozici 7 vekovních a 2 kryté bazény. Mezi nimi masážní bazén, vekovní sedací bazén s celoročním provozem, bazén s umělým vlnobitím a laguna s rozlohou 3800 m2. Bazény jsou zásobovány termální vodou z hloubky 130 m jejíž výstupní teplota dosahuje 39 oC.

Koupaliště VADAŠ Koupaliště VADAŠ

Město Štúrovo

Město Štúrovo Město Štúrovo

Štúrovo dříve Parkan (Párkány) je centrem jižního regionu Slovenska. Rozkládá se na levém břehu Dunaje, na nejjižnějším a nejteplejším cípu Podunajské nížiny. Severovýchodně od města se vypínají Kováčovské kopce, strmé skály vulkanického původu. Nejvyšším místem této unikátní přírodní rezervace je 395 m vysoký vrch Burda. Na protějším břehu se nachází Ostřihom. Přes řeku dříve jezdila kompa (loď pro přepravu vozů a osob přes vodu), v nedávné době byl však obnoven válkou zničený most Márie Valérie.

Město Ostřihom

Ostřihom (maďarsky Esztergom) je město v severním Maďarsku, u státní hranice se Slovenskem na hraniční řece Dunaji. Žije zde 30 000 obyvatel. Město je velice důležitým článkem maďarských dějin. V historii byla Ostřihom i hlavním městem Uherského království a korunovačním městem uherských králů z rodu Arpádovců, jehož proslulá bazilika spolu s hradem tvoří nezapomenutelnou dominantu celého kraje.

Město Ostřihom Město Ostřihom

Výlet lodí Ostřihom - Budapešť

Zpestřením pobytu a vítanou změnou je i možnost absolvování lodního výletu z Ostřihomu po Dunaji do 50 km vzdálené Budapešti hlavního města Maďarska, plného památek, restaurací a kaváren.

Více informací k plavbě lodí najdete zde: www.sturovotour.sk

Lodí Ostřihom - Budapešť Lodí Ostřihom - Budapešť

Pěší turistika

Výlet z Kamenice nad Hronom do pohoří Burda 10km túra pro zdatnější chodce. Krásné výhledy do krajiny s přestávkou na chatě Ipeľ. Více na turistické mapě na Hiking.sk.

Pohoří Burda Pohoří Burda

Cykloturistika

Okolí je víceméně rovinaté a kolo je tady dostupné všem. Z tras vyberme Podunajskou trasu, okolím pohoří Burda, Malý okruh Dunajským ohybem a další. Viz. OpenStreetMap.com.

Mořské akvárium a tropikárium v Budapešti

Tropikárium - "žraločí zoologická zahrada" se společně s mnoha zvířaty z celého světa každý den těší na své návštěvníky. Zoologickou zahradu obývají lenošiví aligátoři, exotičtí plazi, obojživelníci, drobné opičky, volně poletující ptáci, zástupci několika tisíc druhů barevných sladkovodních a mořských ryb a také žraloci považovaní za „tvrdé hochy” moří. V bazénu vyhrazeném rejnokům si můžete pohladit tyto majestátné mořské živočichy. Více info na www.tropicarium.hu

tropikárium tropikárium tropikárium

Zoologická zahrada v Budapešti

Krásná zoologická zahrada v Budapešti plná zvířat z celého světa. Informace ohledně otevírací doby, ceny vstupného, plánku zahrady i speciálních akcí najdete na www.zoobudapest.com

Zoologická zahrada Zoologická zahrada Zoologická zahrada

Skanzen - muzeum Szentendre

Historický skanzen - muzeum pod otevřeným nebem. Skanzen se nachází ve městě Szentendre. Nabízí poznání maďarské historie včetně pořádání různých festivalů. Více info najdete na www.skanzen.hu

Skanzen Skanzen Skanzen

Vyšehrad

Historický hrad, kde jsou pořádány programy pro návštěvníky.

Vyšehrad Vyšehrad Vyšehrad

Horská bobová dráha Vyšehrad

Areál se dvěma paralelníma dráhama. Jedna provozována pouze v letních měsících, druhá s celoročním provozem. Informace o bobové dráze a jejím provozu najdete na www.bobozas.hu

bobová dráha bobová dráha bobová dráha

KDE NÁS NAJDETE

Termálné kúpalisko VADAŠ
Kasárenská 2827
943 01 ŠTÚROVO
Slovakia
GPS: 47.806691, 18.711627

Mapa

KONTAKT

Ing. Petr Topiarz
Tel.: česko +420 604 202 773
Tel.: slovensko +421 949 803 915
E-mail: info@chata-petronella.cz

Domluvíme se:
Slovensky Polsky Česky Anglicky

Předpověd počasí ve Štúrově

Aktuální kurz k CZK

EUR Vlajka meny EUR změna {value}%